AKTUALNOŚCI

  Patronat nad konkursem objęło Krynickie Towarzystwo Fotograficzne w Krynicy-Zdrój


WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

31.03.2021 r.

1. Miejsce - wł. A. Mida, Owczarek niemiecki krótkowłosy, tytuł zdjęcia: "Już nie mogę więcej... uff... za dużo tych świąt człowieki"

2. Miejsce - wł. J. Pulit, Labrador retriever, tytuł zdjęcia: "U-Pola"

3. Miejsce - wł. H. Jankisz, Seter irlandzki, tytuł zdjęcia: "Gotowy na sylwestra"

4. Miejsce - wł. W. Pawlik, Szpic średni biały, tytuł zdjęcia: "Świąteczna zaduma przy pięknym drzewku"

 

 W roku 2020 z uwagi na epidemię koronawirusa wielu z Was nie miało możliwości uczestniczyć w wystawach i tym samym nie będą mogli zgłosić swoich psów do corocznego rankingu wystawowego. W związku z tym Zarząd Oddziału postanowił zorganizować konkurs fotograficzny, który wyjątkowo w tym roku zastąpi ranking wystawowy 2020.

Tematem konkursu jest pokazanie naszych psów w okresie Świąteczno-Noworocznym. W swoich zbiorach mamy wiele zdjęć z wystaw czy konkursów pracy itp. Natomiast w konkursie fotograficznym chcemy abyście pokazali swoje psy jak spędzają okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2021. Nie narzucamy i nie wymagamy, aby były to zdjęcia profesjonalne czy efekty sesji fotograficznych. Liczy się kreatywność i pomysłowość.

 REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Pies w okresie Świąteczno-Noworoczny”

1.      Organizatorem Konkursu fotograficznego pt. „Pies w okresie Świąteczno-Noworoczny” jest Zarząd Oddziału ZKwP w Nowym Sączu.

2.      Konkurs adresowany jest do członków ZKwP Oddział w Nowym Sączu posiadających opłaconą składkę członkowską w momencie przesłania zgłoszenia i ogłoszenia wyników.

3.      Uczestnik konkursu musi być pełnoletni i musi posiadać pełne prawa członkowskie nie ograniczone zawieszeniem przez Zarząd Oddziały czy Oddziałowy Sąd Koleżeński

4.      Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i dobrowolne.

5.      Do konkursu dopuszcza się wyłącznie zgłoszenia autorskie wykonane osobiście a nie przez osoby trzecie.

6.      Zdjęcia muszą być wykonane tylko psu, którego uczestnik jest właścicielem i jest zarejestrowany
w Naszym Oddziale (w przypadku współwłasności liczy się rejestracja jako główny właściciel). Obowiązuje zasada – 1 zarejestrowany pies to jedno zdjęcie zgłoszone do konkursu (jeden pies na zdjęciu).

7.      Przedmiotem konkursu są samodzielnie wykonane prace fotograficzne, które nie mogą być poddane retuszowi w programach graficznych. Mogą być tylko wykadrowane, ale nie ulepszane i upiększane.

8.      Fotografie powinny posiadać 1-go autora.

9.      Uczestnik konkursu powinien przesłać fotografie w formie elektronicznej tj. jako załącznik do
e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zdjęcia powinny być opisane nazwiskiem Autora. W treści wiadomości proszę napisać tytuł zdjęcia wymyślonym przez autora oraz podać imię i przydomek hodowlany psa, który jest na zdjęciu.

10.  Prosimy aby zdjęcia posiadały co najmniej 2800 pikseli i minimum 300 dpi.

11.  Fotografia powinna być wykonana między 01.12.2020 a 31.01.2021 r.

12.  Termin przesłania zdjęć do konkursu mija 31.01.2021 r.

13.  Po 31.01.2021 Zarząd Oddziału powoła trzyosobową komisją składającą się z osób posiadających wykształcenie artystyczne. Jedna osoba będzie z ramienia Zarządu a pozostałe spoza Oddziału.

14.  Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na Walnym Sprawozdawczym Zgromadzeniu członków Oddziału w roku 2021. Jeśli jednak z przyczyn od nas nie zależnych nie mogłoby dojść do Walnego Zgromadzenia to wyniki zostają opublikowanie nie później niż do 31.03.2021 r. na Naszej stronie internetowej.

15.  Pierwsze 4 miejsca wybrane przez jury oceniające prace zostaną nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowy dyplom.

16.  Wszystkie osoby, które prześlą zdjęcia do konkursu wyrażają automatycznie zgodę na opublikowanie swojego imienia i nazwiska oraz danych psa na naszej stronie internetowej Oddziału i profilu Facebook po ogłoszeniu wyników konkursu.

 

 Patronat nad konkursem objęło Krynickie Towarzystwo Fotograficzne w Krynicy-Zdrój.

 

Krynickie Towarzystwo Fotograficzne w Krynicy-Zdroju, zrzeszające amatorów i artystów fotografów obejmuje patronatem Konkurs Fotograficzny „Pies w okresie Świąteczno-Noworocznym”.

Przedstawicielami KTF w jury będą  fotograficy: Anna Wantuch oraz Michał Piotrowski AFRP.

Krynickie Towarzystwo Fotograficzne już ponad 45 lat zrzesza sympatyków fotografii zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Prezentuje różne dziedziny fotografii na licznych wystawach w kraju i za granicą. Organizuje spotkania, konkursy, prelekcje, warsztaty, plenery fotograficzne. Jej członkowi wygrywają liczne konkursy na całym świecie, prowadzą szkolenia i zasiadają w jury konkursów fotograficznych. Krynickie Towarzystwo Fotograficzne jest zbiorowym członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Anna Wantuch – z zawodu fotograf i nauczyciel. Absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Sekretarz Zarządu Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Autorka licznych wystaw. Swoją twórczość artystyczną prezentowała w ponad 15 wystawach indywidualnych i zbiorowych.  Pasjonatka podróży. Odznaczona srebrnym medalem  „Za zasługi dla fotografii polskiej” oraz medalem w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości „Za zasługi dla fotografii polskiej” i brązowym medalem „ Za Fotograficzną Twórczość” nadawanym przez Kapitułę Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymała odznaki Starosty Nowosądeckiego „ Zasłużony dla ziemi sądeckiej- Srebrne Jabłko Sądeckie” oraz „Złote Jabłko Sądeckie” za wkład w promowanie Ziemi Sądeckiej.

Michał Piotrowski -Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek rzeczywisty Fotoklubu RP, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Prezentował  ponad 80 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć złoty medal na 68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”.

Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Pracuje w różnych technikach fotograficznych, począwszy do XIX wiecznych po współczesne. Uczy fotografii, prowadzę liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną. Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony Dla kultury Polskiej” oraz medalem „Za zasługi dla fotografii polskiej” oraz brązowym medalem „ Za Fotograficzną Twórczość” nadawanym przez Kapitułę Stowarzyszenia Twórców  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymał również odznaki Starosty Nowosądeckiego „ Zasłużony dla ziemi sądeckiej- Srebrne Jabłko Sądeckie” oraz „ Złote Jabłko Sądeckie” za wkład w promowanie Ziemi Sądeckiej.