Wykaz LEKARZY WETERYNARII
- Szczegóły
- Kategoria: Uncategorised
- Opublikowano: piątek, 02 luty 2024 12:32
- Super User
- Odsłony: 695
(Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Ukraina)
MOŁDAWIA
Zarząd Główny ZKwP informuje o zawartym porozumieniu o wzajemnym uznawaniu tytułu Championa krajowego pomiędzy: Związkiem Kynologicznym Mołdawia (Uniunea Chinologica din Moldova – UchM) a ZKwP. Umowa została podpisana i weszła w życie z dniem 12.11.2023 r.
Na mocy tej umowy, pies/suka posiadający tytuł "Champion Mołdawii" otrzymuje tytuł "Champion Polski" po otrzymaniu CWC na wystawie międzynarodowej w Polsce, natomiast pies/suka posiadający tytuł "Champion Polski" otrzymuje tytuł "Champion Mołdawii" po otrzymaniu CAC na dowolnej wystawie w Mołdawii.
BIAŁORUŚ, LITWA, ŁOTWA, UKRAINA
Ponadto od 2011 roku obowiązują umowy podpisane pomiędzy Związkiem Kynologicznym w Polsce, a Białoruskim Związkiem Kynologicznym (Belorussian Cynological Union), Litewskim Związkiem Kynologicznym (Lietuvos Kinologu Draugija), Łotewską Federacją Kynologiczną (Latvijas Kinologiska Federacija) oraz Ukraińskim Związkiem Kynologicznym (Ukrainian Kennel Union).
ESTONIA
Zarząd Główny ZKwP informuje o zawartym porozumieniu o wzajemnym uznawaniu tytułu Championa krajowego pomiędzy: Związkiem Kynologicznym Estonii (Eesti Kennelliid) a ZKwP. Umowa została podpisana i weszła w życie z dniem 21.01.2014 r.
Na mocy tej umowy, pies/suka posiadający tytuł "Champion Estonii" otrzymuje tytuł "Champion Polski" po otrzymaniu CWC na wystawie międzynarodowej w Polsce, natomiast pies/suka posiadający tytuł "Champion Polski" otrzymuje tytuł "Champion Estonii" po otrzymaniu CAC na dowolnej wystawie w Estonii.
Strony ustaliły, że psy zarejestrowane w ich księgach, posiadające tytuł krajowego championa wystawowego jednej ze stron, uzyskują tytuł drugiej strony, po uzyskaniu jednego CWC w przypadku Polski i jednego CAC w przypadku Białorusi, Litwy, Łotwy, Mołdawii i Ukrainy na wystawie międzynarodowej.
Procedura zatwierdzania tytułu championa krajowego:
właściciel psa/suki zwraca się do krajowej organizacji kynologicznej (uznanej przez FCI) o zatwierdzenie tytułu championa Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Ukrainy lub Polski, przekazując potwierdzenie uzyskania wniosku na championa przyznanego na wystawie, kopię rodowodu i championatu swojego kraju oraz potwierdzenie obowiązującej opłaty za wystawienie dyplomu.
Po otrzymaniu oraz sprawdzeniu wspomnianych powyżej dokumentów, kraj przyznający tytuł championa krajowego wystawia dyplom i przesyła go na adres pocztowy właściciela psa/suki.
12-13.11.2022 r. - Pierwsze zajęcia w ramach kursu dla kandydatów na asystentów kynologicznych za nami... Dziękujemy Pani sędzi Annie Rogowskiej za przekazaną wiedzę z zakresu fizjologii, morfologii i anatomii psa oraz podstawowych chorób psów i ich profilaktyki.
Zarząd Oddziału serdecznie dziękuję firmie Piwniczanka Spółdzielnia Pracy z siedzibą w Piwnicznej-Zdrój za przekazanie dla uczestników kursu dla kandydatów na asystentów kynologicznych wody mineralnej oraz drobnych upominków.
Komunikat z 07.09.2022 r.
Zarząd Oddziału informuje, że otrzymaliśmy zgodę Zarządu Głównego ZKwP na organizację Kursy dla kandydatów na asystentów kynologicznych.
Osoby, które przesłały już swoje zgłoszenie w najbliższym czasie otrzymają wiadomość zwrotną z informacjami dotyczącymi spraw formalnych i organizacyjnych.
Zarząd Oddziału informuje zgodnie z uchwałą ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków Oddziału, że planuje zorganizować kurs dla asystentów kynologicznych w drugiej połowie 2022 r.
Zgodnie z Regulaminem Sędziów i Asystentów ZKwP § 3:
pkt.1 „Asystentem kynologicznym może zostać pełnoletni członek Związku, który posiada co najmniej średnie wykształcenie, wykazuje zainteresowanie problematyką kynologiczną, ma pozytywną opinię za okres co najmniej dwuletniej działalności w Związku (w Oddziale) i zdał egzamin na asystenta kynologicznego.
pkt. 2. Wskazane jest, aby asystent kynologiczny był aktywnym hodowcą i wystawcą. Osoba nie mająca tego typu doświadczenia powinna legitymować się dużym dorobkiem na innych polach kynologii, uznanym za wystarczający przez macierzysty oddział.
pkt. 3. Kandydaci na asystentów pracy psów myśliwskich muszą być członkami Polskiego Związku Łowieckiego.”
Osoby zainteresowane chęcią zgłoszenia prosimy o przesłanie mailem deklaracji udziału w kursie asystenckim. Zgłoszenia prosimy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstępny termin zgłoszeń do 30.06.2022 r.
Tytuł maila: Kurs asystencki 2022
W treści zgłoszenia proszę podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania, przynależność do Oddziału ZKwP, adres mailowy, telefon kontaktowy, specjalność wystawową i/lub użytkową.
Zgłaszając chęć udziału w kursie należy posiadać opłaconą bieżącą składkę członkowską.
Kurs zostanie zorganizowany jeśli zbierzemy odpowiednią ilość osób. Spotkania będą organizowane w formie stacjonarnej w siedzibie naszego Oddziału.
Dokładny termin rozpoczęcia kursu oraz jego harmonogram będzie ustalano po zebraniu uczestników.
Wszelkie pytania w sprawie kursu asystenckiego można kierować mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (+48 530 015 026)
Zarząd Oddziału
Zarząd Oddziału powołał Komisję Kynologii Łowieckiej w skład, której weszły następujące osoby: Bubula Maciej, Paweł Gucwa, Mieczysław Adamczyk, Bogusław Pawłowski, Grzegorz Załęski
W dniu 26.04.2023 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Kynologii Łowieckiej naszego Oddziału na którym członkowie Komisji wybrali z pośród siebie Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego oraz Sekretarza Komisji.
Skład komisji:
Przewodniczący Komisji - GUCWA Paweł (sędzia krajowy - pracy psów myśliwskich)
Wiceprzewodniczący Komisji - ZAŁĘSKI Grzegorz (asystent kynologiczny Grupy VII)
Sekretarz Komisji - ADAMCZYK Mieczysław
Członkowie Komisji - BUBULA Maciej, PAWŁOWSKI Bogusław
World Small Animal Veterinary Association i Związek Kynologiczny w Polsce
Zapraszają w dniu 21 marca 2021 r. na Dzień Hodowcy
cykl odczytów On-LINE dedykowanych hodowcom psów.
Optymalny rozród i dobrostan psów hodowlanych
moderatorem sesji będzie prof. dr hab. Wojciech Niżański (Katedra Rozrodu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu).
Tematy wykładów prowadzonych przez naukowców i lekarzy weterynarii to:
» zdrowe zwierzę to wspólny sukces – o współpracy pomiędzy lekarzem a hodowcą
» optymalne żywienie psów reprodukcyjnych
» wyznaczanie terminu owulacji i najkorzystniejszego czasu unasienniania
» prawidłowe utrzymanie i wykorzystanie do rozrodu reproduktora
» dobrostan i prowadzenie ciąży oraz porodu
» opieka na szczeniętami – od urodzenia po odsadzenia.
więcej informacji:
https://wsava2020.com/outreach-program/...
Zarejestruj się już dziś!
wykorzystaj link poniżej
https://kenes.eventsair.com/wsava20/outreach/Site/Register